BAŞKANIMIZ AKAY YOZGATLILAR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ (04-10-2018)

   Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, 4.5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında dernek üyelerine bilgi verdi.

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcımız Enver Bayram ile birlikte Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Osman Karadavut ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Başkanımız Vahap Akay, samimi bir havada gerçekleşen ziyarette 4.5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında dernek üyelerine bilgi verdi.

HERKESİN BAŞKANI OLMAYA ÇALIŞTIM

   Yaklaşık 5 yıl evvel Çerkezköy Sevdası diyerek bir yola çıktığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Belediye kapısından içeri girerken parti rozetimi çıkardım ve herkesin Belediye Başkanı olacağını söyledim. Görev sürecim boyunca herkese eşit ve ortak hizmet etme anlayışıyla çalışmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

ÇERKEZKÖYLÜLÜK BİLİNCİNİ OLUŞTURDUK

   Çerkezköy’ün 81 ilden göç aldığını kaydeden Başkanımız Akay, “Bu vatandaşlarımızı Çerkezköylülük bilinci ile ortak hemşericilik anlayışında buluşturmaya gayret ettik. Bizler işimiz, aşımız için bu topraklarda buluştuk. Çerkezköylülük bilincini oluşturmak ve kültürümüzü yaşatmak adına hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşüyor. Biz elimizden geldiğince tüm hemşeri derneklerimize destek olmaya çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

   30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde vatandaşlarla buluştuğunu ve taleplerini dinleyerek bir seçim beyannamesi oluşturduğunu anımsatan Başkanımız Vahap Akay, “Bu seçim beyannamemi masamın birinci çekmecesinde saklıyorum. 4,5 yıl boyunca çok çalışarak verdiğimiz sözlerin büyük çoğunluğunu yerine getirdik” diye konuştu.

ÇERKEZKÖY’DE ADIM ADIM, SOKAK SOKAK HİZMET ETTİK

   Görev süresi boyunca yapılan çalışmalar hakkında dernek üyelerini bilgilendiren Başkanımız Vahap Akay, “Kapalı Pazar Yerini açtık. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kültür Merkezi temelini attık. Kentimize çok büyük miktarda yeşil alan kazandırdık. Parkları tekrar vatandaşlarımızın kullanımına kazandırdık. Cesaretle altyapı çalışmalarına başladık. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Kavakdere ıslah çalışmalarını tamamladık. Kentimizde eğitim açığının kapanması için elimizden gelen tüm imkanları sonuna kadar kullandık. Çerkezköy’de adım adım, sokak sokak hizmet etmeye gayret ettik. Çerkezköy’ün birliğini beraberliğini, kardeşliğini pekiştirecek işler yaptık. Belediye ile vatandaşlarımızı buluşturmakla ilgili sorumluluklarımızı da yerine getirdik. İyi günde kötü günde vatandaşımızın yanında olduk. Milli Bayramlarda Çerkezköy’ü bir araya getirecek çalışmalar gerçekleştirdik. Her an vatandaşımızın yanında olmaya çalıştık” diye konuştu.

   Ülkemizin 2019 Mart ayında seçime gideceğini anımsatan Başkanımız Vahap Akay, “Önce bir aday adaylığı, sonrasında da adaylık süreci yaşanacak. Diğer adaylar Çerkezköy’e daha iyi hizmetler yapacaklarını anlatacaklar. Benim önceliğim kalan 6 aylık görev sürem boyunca devam eden işlerimizi tamamlamak olacak. Sonrasında, yarınlara dair hayallerimizi, sizlere sorduğumuz sorulara verilen cevaplar ile oluşturacağımız seçim beyannamemizi ortaya koyacağımız bir süreci yaşayacağız” dedi.

  

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP