BAŞKANIMIZ AKAY VELİKÖY MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU (09-01-2019)

   Veliköy Mahallemizde kahve ziyaretlerinde bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, bir yandan görev süresi boyunca gerçekleştirdiği ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verirken, bir yandan da vatandaşların taleplerini dinledi.

   Çerkezköy’ün, Türkiye’nin 81 ilinden vatandaşlarımızın buluştuğu bir kent olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Biz büyük bir aileyiz. Bu bilinçle doğumdan ölüme, her an vatandaşın yanında, derdine derman olmaya çalışan bir belediyecilik anlayışıyla hizmet ettik. Bu anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.  

İŞİMİZ, AŞIMIZ İÇİN BU TOPRAKLARDA BULUŞTUK

   2014 seçimleri öncesinde ‘Çerkezköy Sevdası’ diyerek bir yola çıktığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Belediye kapısından içeri girerken parti rozetimi çıkardım ve herkesin Belediye Başkanı olacağımı söyledim. Görev sürecim boyunca herkese eşit ve ortak hizmet etme anlayışıyla çalışmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kentimiz 81 ilden göç alıyor. Bu vatandaşlarımızı Çerkezköylülük bilinci ile ortak hemşericilik anlayışında buluşturmaya gayret ettik. Bizler işimiz, aşımız için bu topraklarda buluştuk. Çerkezköylülük bilincini oluşturmak ve kültürümüzü yaşatmak adına hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşüyor” ifadelerini kullandı.

VELİKÖY’DE YENİ BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURUYORUZ

   Veliköy Mahallemizde bölgenin en güzel düğün salonunu yaparak başta Veliköy Mahalle sakinleri olmak üzere Çerkezköylülerin hizmetine açtıklarını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun üst tarafında kalan bölgede park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bölgeye ayrıca bir adet halı saha, bir adet basketbol sahası ve bir adet de tenis sahası yaptık. Çalışmalar tamamlanmak üzere. En yakın zamanda buraları da mahalle sakinlerimizin kullanımına açacağız” diye konuştu.

İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLDUK

   Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkanımız Vahap Akay, “Kapalı Pazar Yerini açtık. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kültür Merkezi temelini attık, çok yakında hizmete açacağız. Kentimizde yeşil alanlar oluşturduk. Parkları tekrar vatandaşlarımızın kullanımına kazandırdık. Cesaretle altyapı çalışmalarına başladık. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Kavakdere ıslah çalışmalarını tamamladık. Kentimizde eğitim açığının kapanması için elimizden gelen tüm imkanları sonuna kadar kullandık. Çerkezköy’de adım adım, sokak sokak hizmet ettik. Belediye ile vatandaşlarımızı buluşturmakla ilgili sorumluluklarımızı da yerine getirdik. İyi günde kötü günde vatandaşımızın yanında olduk. Milli Bayramlarda Çerkezköy’ü bir araya getirecek çalışmalar gerçekleştirdik. Her an vatandaşımızın yanında olmaya çalıştık” diye konuştu.

KIZILPINAR MAHALLEMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK

   Kızılpınar Mahallemizde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Biz göreve geldiğimizde Kızılpınar’ın içme suyu hattı yapılmış fakat yollar onarılmamıştı. Bir karar vermek zorundaydık. Ya kolay yolu seçip bozuk yolları onaracaktık. Ya da zor yolu seçip Kızılpınar’ı yıllardır görmezden gelinen altyapı sorunundan kurtaracaktık. Biz zor olanı seçtik. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 84 kilometre kanalizasyon, 4 kilometre de yağmursuyu hattı yaptıktan sonra 240 sokak ve 17 caddede yol ve kaldırım çalışmalarını tamamlama noktasına geldik. Kızılpınar Mahallemizin çehresini değiştirdik” dedi.

   Kızılpınar Mahallesi’nde Kocameşe Piknik Alanı’nda revizyon çalışmalarının gerçekleştirildiğini ve vatandaşlarımızın kullanımına açıldığını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Büyükşehir Belediyemizin 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında Kızılpınar Mahallemize 21 derslikli bir okul kazandırdık ve adını da Mustafa Kemal Ortaokulu koyduk. Yeni okul alanları oluşturduk. Eski belediye binasında Jandarma Noktası oluşturduk. Kapalı Pazar Yeri yaptık” diye konuştu.

 

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP