BAŞKANIMIZ AKAY MUHTARLARIMIZLA KAHVALTIDA BULUŞTU (11-07-2018)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, ilçemizin mahallelerinde görev yapan muhtarlarımız ile kahvaltıda bir araya gelerek, mahallelerinin sorun ve isteklerini dinledi

   Belediye Başkan Yardımcılarımız Kemal Gümüş ve Esengül Güven ile basın mensuplarının da katıldığı toplantıda kentimizin mahallelerinde görev yapan muhtarlar, isteklerini ve mahallelerinin sorunlarını sıralarken, Belediyemizin yapacağı projeler hakkında da Belediye Başkanımız Vahap Akay’dan bilgi aldılar.  

BAĞLIK VİYADÜĞÜ İHALE AŞAMASINDA

   Bağlık Mahallemizde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Viyadük projesi ile ilgili ihale çalışmalarının tamamlandığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Ağustos ayı sonu gibi Bağlık Viyadüğü yapım işi ihalesinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. İhalenin yapılması ve sözleşmenin imzalanmasının ardından Bağlık Viyadüğü yapım çalışmalarına başlanacak” dedi.        

105 SOKAKTA YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK

   Kızılpınar Mahallemizde altyapı çalışmalarında sona gelindiğini ve üstyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Başkanımız Vahap Akay, “Bugüne kadar Kızılpınar Mahallemizde 105 sokakta asfalt ve beton yol yapım çalışmalarımızı tamamladık. TESKİ tarafından teslim edilen sokaklarımızda Çerkezköy Belediyesi olarak yol yapım çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

   Kızılpınar Mahallesi’nde Sıcak Asfalt Kaplama ve Beton Yol Yapım İşi ihalesinin yapıldığını sözlerine ekleyen Başkanımız Akay, “Önümüzdeki hafta itibari ile TESKİ tarafından teslim edilen yaklaşık 35 sokağımızda sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başlayacağız. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz de birkaç gün içinde Eren Caddesi, Terzi Caddesi ve Vatan Caddesi’nde sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başlayacak” ifadelerini kullandı.                 

VELİKÖY MAHALLEMİZE YENİ BİR YAŞAM ALANI KAZANDIRIYORUZ

   Veliköy Mahallesi’nde Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından oluşturulan mesire alanında çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Veliköy’deki piknik alanında çalışmalarımız devam ediyor. Yeni piknik alanımız en kısa sürede Veliköy Mahallesi sakinlerimizin hizmetine açılacaktır. Piknik alanımızın hemen yanına ayrıca bir adet futbol sahası, bir adet basketbol sahası ve bir adet de voleybol sahası yapacağız. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Veliköy Mahallemiz güzel bir yaşam alanına kavuşmuş olacak” diye konuştu.

   Kentimizde meydana gelen şiddetli yağışlar ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkanımız Vahap Akay, “Kentimiz yaklaşık 20 dakika boyunca çok yoğun bir yağış aldı. Genel anlamda ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Fakat lokal olarak bazı noktalarda olumsuzluklar yaşandı. Bu noktaları tespit ettik. TESKİ ile birlikte bu yerlerde gereken çalışmaları yapacağız” dedi. Toplantı sonunda Belediye Başkanımız Vahap Akay, mahalle muhtarlarımız ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.   

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP