BAŞKANIMIZ AKAY LGS TÜRKİYE 1.’LERİNE BİLGİSAYAR HEDİYE ETTİ (31-07-2019)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Milli Eğitim Bakanlığınca 1 Haziran'da yapılan Liselere Geçiş Sistemi merkezi sınavında tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan alan İsmail Arda Ergene ve Utku Asutay’a bilgisayar hediye etti.

TÜM SORULARA DOĞRU YANIT VERDİLER

   LGS sınavında gösterdikleri başarı ile Çerkezköy’ün gururu olan İsmail Arda Ergene ve Utku Asutay, velileri ile birlikte Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. 1 Haziran’da yapılan LGS merkezi sınavına 1 milyon 29 bin öğrencinin katıldığını belirten İsmail Arda Ergene ve Utku Asutay, “Ülke genelinde toplam 565 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 1’inci olurken; Tekirdağ’dan bu sıralamaya 4 öğrenci girebildi. Biz tercihlerimizi yaptık ve Galatasaray Lisesi’ne kayıt olduk. 9 Eylül’de Galatasaray Lisesi’ndeki eğitim-öğretim hayatımız başlayacak” dedi.

SİZLERİN BAŞARILARINI GÖRÜNCE ÇOK MUTLU OLUYORUZ

   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, Lise Geçiş Sınavı'nda Tepe Ortaokulu öğrencileri İsmail Arda Ergene ve Utku Asutay’ı tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan aldıkları için tebrik etti. Başarılı öğrencilerin Çerkezköy’ün gururu olduklarını kaydeden Başkanımız Akay, “Sizlerin bu başarılarını görünce çok mutlu oluyoruz. Lise yılları insan hayatındaki en kıymetli yıllardandır. İnşallah, burada gösterdiğiniz başarıyı, Lise eğitim öğretim hayatınızda da gösterebilirsiniz” dedi.  

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP