BAŞKANIMIZ AKAY: KADIN DAYANIŞMASINI ÖNEMSİYORUZ (01-02-2019)

   Yeni kurulan Çerkezköy Kadın Geliştirme Derneği Başkanı Zeynep Bozkurt, Dernek Yönetimi ile birlikte Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. 

GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TÜRKİYE

   Kadınların kendilerini sosyal, kültürel, maddi ve manevi alanlarda geliştirdikçe kendilerine, ailelerine ve topluma daha faydalı olacaklarını kaydeden Çerkezköy Kadın Geliştirme Derneği Başkanı Zeynep Bozkurt, “Birlikten güç doğar. Bu düşüncelerden hareketle derneğimizin adını Çerkezköy Kadın Geliştirme Derneği koyduk. ‘Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye’ sloganı ile kadınlarımızın gelişimini destekleyecek projelerin hayata geçirilmesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

ÇERKEZKÖY BÜYÜK BİR TÜRKİYE MOZAİĞİDİR

   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay ise, “Kadın dayanışmasını çok önemsiyoruz. Çerkezköy büyük bir Türkiye mozaiğidir. Nüfusumuz çok hızlı bir şekilde artıyor. Bu büyümede, kadınlarımızın önemli bir rol üstlenmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle ilki Veliköy Mahallemizde olmak üzere, Kızılpınar Mahallemizde, Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezimizde ve Bağlık Mahallemizde Mahalle Evleri açtık. İnşallah yeni dönemde diğer mahallelerimizde de kadınlarımızın bir araya gelebilecekleri Mahalle Evlerini oluşturacağız” dedi.

KADINLARIMIZI SOSYAL HAYATIN VE ÜRETİMİN BİRER PARÇASI HALİNE GETİRDİK

   Mahalle Evlerini açmaktaki çıkış noktalarının kadınları bir araya getirmek ve kadın dayanışmasını sağlamak olduğunu sözlerine ekleyen Başkanımız Akay, “Mahalle Evlerimizde çeşitli kurslar açtık. Bu kurslarda kadınlarımızı sosyal hayatın ve üretimin birer parçası haline getirdik. Kentimizin birçok noktasında satış alanları oluşturuyor ve bu alanları Mahalle Evlerimizdeki kadınlarımıza teslim ediyoruz. 4 yıl önce Mahalle Evimizde açtığımız Çini Kursu’na kursiyer olarak katılan kadınlarımızdan birinin bu yıl aynı kursa eğitmen olarak katılması, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha gösterdi. Bu doğrultuda elimizden geldiğince kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP