BAŞKANIMIZ AKAY BAĞLIK MAHALLE EVİ KURSİYERLERİ İLE BULUŞTU (09-10-2018)

   Bağlık Mahalle Evi kursiyerleri tarafından organize edilen kahvaltı programına katılan Belediye Başkanımız Vahap Akay, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

5. DURAĞIMIZ FATİH MAHALLEMİZ OLACAK

   Kahvaltı programına Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın yanı sıra Bağlık Mahalle Muhtarı Tahsin Akgün, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Ümit Zengin ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Mahalle Evleri projesine ilk olarak Veliköy Mahallesi’nde başlanıldığını anımsatan Başkanımız Vahap Akay, “Daha sonra Kızılpınar Mahalle Evimizi oluşturduk. Ardından Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezimizi açtık. Sonrasında da Bağlık Mahalle Evimizi kurduk. Mahalle Evleri projesi kapsamında 5. durağımız ise Fatih Mahallemiz olacak” dedi.

KURSİYER SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTIYOR

   Bağlık Mahalle Evi’nde Okuma-Yazma, Rölyef, Takı Tasarım, Hediyelik Eşya, Bağlama ve Gitar kurslarının devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkanımız Akay, “Kadınlarımızdan gelen yoğun talep üzerine Bağlık Mahalle Evimize 5 adet dikiş makinesi aldık. 15 Ekim Pazartesi günü itibariyle Dikiş Nakış kursumuz da başlayacak. Şimdiden kursiyer sayısı 30’a ulaştı. Bağlık Mahalle Evi çatısı altında bir araya gelen kadın sayımız her geçen gün daha da artıyor. Kadınlarımızın bu ilgisi bizleri ayrıca mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

BİLGİSAYAR ODASI OLUŞTURULACAK

   Kadınların yanı sıra Bağlık Mahalle Evi bünyesinde çocuklarımız için de faaliyetler gerçekleştirileceğini kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bağlık Mahalle Evi bünyesinde bir de Bilgisayar Odası oluşturacağız. Böylece Kızılpınar Mahalle Evimizde olduğu gibi burada da çocuklarımız Bilgisayar Odası’nda ödevlerini yapabilecek ve ders çalışabilecekler. Boş zamanlarını daha faydalı bir şekilde kullanabilecekler” diye konuştu.

BAŞKANIMIZ AKAY’A ANLAMLI HEDİYE

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi. Başkanımız Akay daha sonra Bağlık Mahalle Evi kursiyerleri tarafından hazırlanan el işi ürünleri inceledi. Programda Başkanımız Akay’a bir de Atatürk tablosu hediye edildi. Program hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

  

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP