BAĞLIK MAHALLE EVİ VE TAZİYE EVİ HİZMETE HAZIR (09-11-2017)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Bağlık Mahallemizde yapımı tamamlanan Taziye Evi ve Mahalle Evi ile düzenleme çalışmalarının sürdüğü Huzur Sokak Parkı’nda incelemelerde bulundu.

TAZİYE EVİ VE MAHALLE EVİ YAPIM ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK

   Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bağlık Mahallemizde 383 ada yanındaki 4 bin 435 metrekarelik yeşil alanda Taziye Evi ve Mahalle Evi yapım çalışmalarımızı tamamladık. Toplam 514 metrekarelik bir alan üzerine kurulan Taziye ve Mahalle Evimizde 140 metrekarelik bir Taziye Salonumuz, mutfak, lavabolar, abdest alma yerleri ve mescitler oluşturuldu. Mahalle Evimiz bölümünde ise düzenlenecek kurslar için 4 adet etkinlik salonu, lavabolar, mutfak bulunuyor. Ağlık Mahalle Evimizde en kısa süre içinde kadınlarımıza katkı sağlayacak kurslarımızın startını da vereceğiz” dedi. 

   Bağlık Mahallesi sakinlerinin uzun yıllardır talep ettiği Taziye Evi’nin de çok yakında hizmete gireceğini sözlerine ekleyen Başkanımız Akay, “Mahalle Evimiz sayesinde düzenleyeceğimiz ücretsiz kurslardan bölgedeki ev hanımlarımız yararlanabilecek. Çocuklarımız da parkımızda burada güven içinde eğlenceli vakit geçirebilecek” ifadelerini kullandı.

8 BİN 528 METREKARELİK YEŞİL ALANDA YENİ BİR PARK ALANI OLUŞTURULDU

   Belediye Başkanımız Vahap Akay daha sonra yine Bağlık Mahallemizde Huzur Sokak üzerinde bulunan 490-495 adalar yanındaki yeşil alanda devam eden yeni park yapım çalışmalarını inceledi. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından toplam 8 bin 528 metrekarelik yeşil alan üzerinde yapımında sona gelinen park hakkında da bilgi veren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Parkımızda mini basketbol ve mini futbol sahaları oluşturuldu. Ayrıca fitness alanları, kauçuk kaplamalı çocuk oyun alanı, oturma duvarı ve pergolalar da bulunuyor. Bitkilendirme ve aydınlatma çalışmalarında sona gelindi. Parkımız en kısa zamanda Bağlık Mahallesi sakinlerimizin kullanımına açılacak” dedi.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP