ATATÜRK VİYADÜĞÜ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR (06-10-2021)

   Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme Projesinin yapım çalışmaları öncesinde ilk değerlendirme toplantısı, Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

   Toplantıya Belediye Başkan Yardımcılarımız Kemal Gümüş ve Nedim Yılancı, Belediyemiz Zabıta Müdürü Kenan Erez, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı temsilcileri, Devlet Demir Yolları temsilcileri, yüklenici firma temsilcileri, proje müellifleri ve proje kontrol mühendisleri katıldı. Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme Projesinin ihalesinin gerçekleştirildiği ve yer tesliminin de yapıldığı kaydedilen toplantıda, planlanan tüm çalışmalar genel hatları ile ele alındı.

   Değerlendirme toplantısında ayrıca çalışmalar esnasında alınması gereken güvenlik önlemleri ve trafik tedbirleri de detaylı bir şekilde görüşüldü. Proje kapsamında mevcut genleşme derzleri değiştirilerek, Atatürk Viyadüğü’nün genel bakım onarımı yapılacak. Mevcut durumda 80 santimetre olan yaya geçiş yolları, 2 metre genişliğe kavuşturulacak. Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme Projesinin 75 gün içinde tamamlanması hedefleniyor.

   8 Ekim Cuma günü Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda tüm kurum ve kuruluşlarının katılımıyla yapılacak ikinci değerlendirme toplantısının ardından yapım çalışmalarına başlanılması planlanıyor.     

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP