ATATÜRK VİYADÜĞÜ YAYA YOLU GENİŞLETİLİYOR (11-10-2021)

   Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme Projesi’nin yapım çalışmaları kapsamında son değerlendirme toplantısı, Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığında gerçekleştirildi.

   Çerkezköy Belediye Başkanlığı makamında, yapılan toplantıya, Belediye Başkan Yardımcılarımız Kemal Gümüş ve Nedim Yılancı, Belediyemiz Zabıta Müdürü Kenan Erez, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı temsilcileri, yüklenici firma temsilcileri, proje müellifleri ve proje kontrol mühendisleri katıldı. Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme Projesinin ihalesinin gerçekleştirildiği ve yer tesliminin de yapıldığı kaydedilen toplantıda, planlanan tüm çalışmalar genel hatları ile ele alındı.

YAYA YOLU 2 METRE OLACAK

   Değerlendirme toplantısında ayrıca, çalışmalar esnasında alınması gereken güvenlik önlemleri ve trafik tedbirleri de detaylı bir şekilde görüşüldü. Proje ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Proje kapsamında mevcut genleşme derzleri değiştirilerek, Atatürk Viyadüğü’nün genel bakım onarımı yapılacak. Mevcut durumda 80 santimetre olan yaya geçiş yolları, 2 metre genişliğe kavuşturulacak” ifadelerini kullandı.

YAYA ULAŞIMI DAHA RAHAT SAĞLANACAK

   Atatürk Viyadüğü Yaya Yolu Genişletme Projesi’nin 75 gün içinde tamamlanmasının hedeflendiğini sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Yüklenici firma, Atatürk Viyadüğü’nde gerekli güvenlik ve trafik tedbirlerinin alınmasının ardından yaya yolu genişletme ve bakım onarım çalışmalarına başlayacak. Projenin tamamlanmasın ile birlikte vatandaşlarımız, Atatürk Viyadüğü’nde yaya olarak çok daha rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilecekler” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP