ATAMIZI MİNNETLE VE ÖZLEMLE ANIYORUZ (10-11-2017)

   Cumhuriyetimizin kurucusu ve yurdumuzun kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 79’uncu yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de saygı, minnet ve rahmetle anıldı.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79’uncu yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreni düzenlendi. Çelenk törenine Tekirdağ Milletvekilimiz Ayşe Doğan, Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, askeri erkan, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   Atatürk Anıtı’na sırasıyla Çerkezköy Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Çelenk sunumunun ardından saat 9’u 5 geçe sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunularak bayraklar yarıya indirildi. Ardından hep birlikte İstiklal Marşımız okundu. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından çelenk töreni sona erdi.     

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP