AMBARDERE’DEKİ OKUL YOLLARI YAPILIYOR (06-09-2018)

   2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlamasına sayılı günler kala Fatih Mahallesi Ambardere Bölgesi’nde bulunan okulların yolları Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılıyor

   Ambardere Bölgesi’nde bulunan Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi, Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi ve Özel Doğa Koleji’nin yollarının yapım çalışmalarına başlandı. Çalışmaların 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlayacağı 17 Eylül gününe kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay şunları söyledi:

3 OKULUN YOLU YAPILIYOR

   “Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni Göknar Caddesi’ne bağlayan Sarıçam Caddesi’nin 300 metrelik kısmında, Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’ni Göknar Caddesi’ne bağlayan Çınarlı Sokak’ta 250 metrelik ve Özel Doğa Koleji’ni Göknar Caddesi’ne bağlayan Şimşek ve Gözlem Sokaklarda toplam 300 metrelik yol yapım çalışmalarına başladık.

ÖNCE ALTYAPISI YAPILIYOR

ARDINDAN ASFALT SERİLECEK

   Şuanda Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz öncelikle adı geçen yolların altyapısını yaparak, asfalt altı malzemesini seriyorlar. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sarıçam Caddesi, Çınarlı Sokak, Şimşek ve Gözlem Sokaklarımıza sıcak asfalt serilecek.”

OKULLAR AÇILMADAN ASFALT SERİLECEK

   2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı başlamadan Ambardere Bölgesi’ndeki okulların yol sorununu çözeceklerini ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın okullarına ulaşımlarını kolaylaştıracaklarını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi, Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi ve Özel Doğa Koleji’nin yollarını eğitim ve öğretim yılı başlamadan tamamlamış olacağız. Bu vesile ile 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın şimdiden başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm öğrenci kardeşlerime başarılı bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum” dedi.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP