AK PARTİ VE MHP’DEN PROJELERİMİZE DESTEK (12-10-2020)

   Adalet ve Kalkınma Partisi Çerkezköy İlçe Başkanlığı ile Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, 2021 yılında başlaması planlanan Tam Otomatik Meydan Altı Otopark Projesi ile Atatürk ve Öztrak Caddelerinde yapılması planlanan altyapı ve üst yapı çalışmaları hakkında fikir alış-verişinde bulundu.  

İLK ZİYARET AK PARTİ’YE YAPILDI

   İlk ziyaretini AK Parti İlçe Başkanı Kamil Çetintaş’a yapan Belediye Başkanımız Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi’nin Atatürk ve Öztrak Caddelerinde yapacağı altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021 yılında yapımına başlanacak olan Tam Otomatik Meydan Altı Otopark Projesi’nin detaylarını sunum eşliğinde paylaşan Belediye Başkanımız Vahap Akay’a, ziyareti ve bilgilendirmesi için teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, “Ziyaretiniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel ve kentimize vizyon katacak bir proje. İnşallah proje anlatıldığı gibi hayata geçirilir. Zaman aşımı fazla olmadan, bu iki caddedeki esnafımız ve vatandaşlarımız fazla mağdur edilmeden projenin kısa sürede hayata geçirilmesini istiyoruz” dedi.

ZAMAN BİZİM İÇİN DE ÇOK HASSAS BİR KONU

   AK Parti İlçe Başkanı Kamil Çetintaş’ın zaman ile ilgili tereddütlerine katıldığını ve kendisinin de bu nokta üzerinde hassasiyetle durduğunu belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 1000’nin üzerinde iş yerinin ve esnafın olduğunu ifade ederek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi olarak yaklaşık 75-80 milyon TL’lik bir yatırımı gerçekleştirmeyi ve bu yatırıma Mart 2021 gibi başlayıp, en geç 12-15 aylık süre zarfında tamamlamayı hedefliyoruz. Bu süreçte bazı sıkıntılar, mağduriyetler elbette olacak ama sıkıntı çekilmeden de bu tür projeler hayata geçirilmiyor.

   İki caddemizde yapacağımız kanalizasyon hattı, yağmur su hattı çalışmalarını TESKİ, 290 araçlık Meydan Altı Otopark Projesi’ni Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve iki caddemizdeki üst yapı çalışmalarını Çerkezköy Belediyesi yapacak. TESKİ ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi projeler ile ilgili çalışmalarını bitirmek üzere. Kasım ayında ihaleye çıkma noktasına gelecekler” dedi.

AYDENİZ: PROJE TAMAMLANIRSA ÇERKEZKÖY TRAKYA’NIN MARKASI OLUR

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın ardından MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, slayt eşliğinde Tam Otomatik Meydan Altı Otopark Projesi, Atatürk ve Öztrak Caddelerinde yapılması planlanan altyapı ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkanımız Vahap Akay’a, ziyareti ve bilgi paylaşımı için teşekkür eden MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Hayırlısı olsun. Bu proje gerçekleşirse Çerkezköy Trakya’nın markası olur. Çerkezköy’e değer katacak, yakışacak güzel bir proje. Allah kolaylıklar versin, başarılar diliyorum. Bu proje tamamlandığında Çerkezköy modern bir kent olacaktır. Bu konuda üzerimize düşen bir husus olursa katkı sunmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

HERKESİ DİNLEYECEĞİZ

   AK Parti İlçe Başkanı Kamil Çetintaş’a ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e destekleri için teşekkür eden Belediye Başkanımız Akay, “Kısa süre içerisinde Atatürk ve Öztrak Caddesi’ndeki esnaf ve iş yeri sahipleri ile de toplantılar yaparak bilgilendirmelerde bulunacağız. Bu noktada her kurumun ve kişinin görüş, öneri, düşüncelerine açığız. Ortak akıl ile hayata geçirmeyi planladığımız projelerimize sivil toplum örgütlerinin, odalarımızın, esnaflarımızın, vatandaşlarımızın katkı sunmalarını, fikir, öneri, düşüncelerini bizlerle paylaşmasını istiyoruz. Bu noktayı ben çok önemsiyorum. Ortak akıl ile hareket ederek projelerimizi geliştirip, hayata geçireceğiz” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP