81 YILDA YERİN HİÇ DOLMADI (10-11-2019)

   Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıldönümü dolayısıyla kentimizde Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreni ile başlayan anma programı, Halk Eğitim Merkezi’nde devam etti. Anma programı Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ata’ya Saygı’ koşusu ile tamamlandı

   Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

ANMA PROGRAMI HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDE DEVAM ETTİ

   Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk töreninin ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Halk Eğitim Merkezi’nde devam etti. Anma programına Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Örenci, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri, askeri erkan, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ATAMIZI ANDIK

   Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’ndeki Anma Programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Engin Aslan günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Tarih Öğretmeni Engin Aslan’ın konuşmasının ardından ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk için hazırlanan sinevizyon izlendi ve 10 Kasım konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasından sonra “Atatürk’e Vefa” konulu oratoryonun sahnelenmesi ile Halk Eğitim Merkezi’ndeki onma programı sona erdi.

ATA’YA SAYGI KOŞUSU YAPILDI

   Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’ndeki programın sona ermesinin ardından Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ata’ya Saygı’ koşusu yapıldı. Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte yüzlerce Çerkezköylünün katıldığı ‘Ata’ya Saygı’ koşusu Belediye Meydanı’nda başladı ve Vatan Size Minnettar Anıtı önünde sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP