57. ALAY YÜRÜYÜŞ KOMİTESİ ÇERKEZKÖY’DEN UĞURLANDI (09-03-2018)

   18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için 8. kez Çanakkale'ye yürüyüşe çıkacak olan 57 kişilik 57. Alay Yürüyüş Komitesi Çerkezköy’den düzenlenen törenle uğurlandı.

   Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan Vatan Size Minnettar Anıtı önünde düzenlenen 57. Alayı Uğurlama törenine Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, Belediye Başkanımız Vahap Akay, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Torun, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, STK temsilcileri, gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

ÇANAKKALE’DE DÜNYANIN TARİHİ DEĞİŞTİ

   Çerkezköy Belediyesi önünde toplanan 57. Alay kafilesi, Belediye Başkanımız Vahap Akay ile birlikte uğurlama töreninin düzenleneceği Vatan Size Minnettar Anıtı’na kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan uğurlama töreninde daha sonra 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Yılmaz ve Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

   Konuşmaların tamamlanmasının ardından 57. Alay Yürüyüşüne katılacak olan Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Yılmaz, İlçe Kaymakamı A. Selami Abban, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Torun ve Gazilere 57. Alay adlı kitap hediye etti.

   57. Alay Yürüyüş Komitesi’nin uğurlama töreni Mehteran Takımı gösterisinin ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP