57. ALAY TEMSİLCİLERİNDEN BAŞKANIMIZ AKAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ (22-03-2019)

   13 Mart tarihinde Tekirdağ Valiliği önünden başlayan ve 57. Alay’ın şehit olduğu Çanakkale’de sona eren geleneksel 57. Alay Yürüyüşü’ne katılan Çerkezköy temsilcileri Belediye Başkanımız Vahap Akay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

   Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen 57. Alay Yürüyüşüne Çerkezköy’den katılan Mustafa Çiftçi, İhsan Engin, Cemil Şenel ve Bahtiyar Karakaş Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. 13 Mart Çarşamba günü Tekirdağ Valiliği önünden başlayan ve 5 gece 6 gün süren yürüyüş sonunda Çanakkale Şehitliği’ne ulaştıklarını belirten 57. Alay Yürüyüş Komitesi Çerkezköy Temsilcisi Mustafa Çiftçi, “Bu organizasyonda bizlerden hiçbir desteği esirgemediğiniz için size teşekkür ederiz” dedi.

   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “57. Alay ile birlikte geçmişimize ve tarihimize sahip çıkıyoruz. 57. Alay’ın tarihi mücadeleye katmış olduğu hatıraları yeniden anımsamak ve atalarımızı minnetle anmak için gerçekleştirilen temsili yürüyüşü Çerkezköy olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destekleyeceğiz” dedi.

   57. Alay Yürüyüş Komitesi Çerkezköy Temsilcisi Mustafa Çiftçi, daha sonra Belediye Başkanımız Vahap Akay’a üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün 57. Alay’a verdiği madalyanın bulunduğu bir plaket ile Çanakkale Destanı’nı konu alan bir parşömen hediye etti. Ziyaret sonunda Başkanımız Akay, 57. Alay Yürüyüş Komitesi Çerkezköy temsilcileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP