550 BİN METREKARE YOLU ASFALTLADIK (07-11-2018)

   Son 4,5 yılda kentimizin ihtiyaç duyulan noktalarında altyapı ve üstyapı çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çalışmalar kapsamında Çerkezköy’ün dört bir yanında toplam 550 bin metrekare yol, sıcak asfalt ile kaplandı” dedi.

   Çerkezköy Belediyesi, şehrin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Başta Kızılpınar Mahallemiz olmak üzere kentimizin birçok noktasında altyapı ve üstyapı çalışmaları gerçekleştirildiğini kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kızılpınar Mahallemizde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 80 kilometre kanalizasyon, 4 kilometre de yağmursuyu hattı döşendi. Akabinde yerleşim alanları içinde kalan 17 cadde ve 100 sokakta yol yapımı tamamlandı. Kızılpınar Mahallemizde kaldırım yapım çalışmaları devam ediyor” dedi.

ÇERKEZKÖY KÖTÜ RÜYA GÖRMEZ OLDU

   İlçe merkezinde de ihtiyaç duyulan noktalarda altyapı ve üstyapı çalışmalarının yapıldığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Şehirde hızlı yağışlarda meydana gelen su baskınları TESKİ ile birlikte yapılan Çerkezköy İmar Sahası Taşkın Koruma Projesi ile sona erdi. Bu kapsamda 7 milyon TL’lik bir yatırım toprağın altına gömüldü. 30, 35 kilogram yağışlarla İmar Sitesi, Sayar, Kahraman Sokak, Cefa Sokak, Kartal Sokak sular altında kalıyordu. Yapılan çalışmaların ardından 60, 70 kilogram yağışlarda dahi Çerkezköy artık ani su baskınlarda kötü rüya görmez oldu” dedi.

YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

   Altyapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklar ile ihtiyaç duyulan diğer noktalarda yol yapım çalışmalarının da gerçekleştirildiğini ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu çerçevede Kızılpınar Mahallemiz de dahil olmak üzere göreve geldiğimiz günden bu yana kentimiz genelinde toplam 550 bin metrekarelik yolu sıcak asfalt ile kapladık. Sıcak asfalt kaplama ve demirli beton yol yapım çalışmalarımız ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarımızda devam edecek” diye konuştu.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP