3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADIK (04-12-2017)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen kutlama programına katıldı.

   Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Çerkezköy Merkez Komutanı Binbaşı Tufan Yıldız, Çerkezköy Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Torun, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN HAYATI KOLAYLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

   Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, bütün engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir hayat temennisinde bulundu. Yerel yöneticiler olarak, Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay ile birlikte 3,5 yıldır Tekirdağ'a hizmet verdiklerini sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, “Hizmetlerimizi hiçbir ayrım gözetmeden, sosyal belediyeciliği esas alarak yapmaya çalışıyoruz. Türkiye gibi nüfusunun yüzde 13'ünü engellilerin oluşturduğu bir ülkede yerel yönetim olarak, engelli kardeşlerimiz için hayatı kolaylaştırmak adına elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN HEDİYE

   3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hazırlanan kutlama programında, Müjgân-Serkan Karagöz Anaokulu öğrencilerinin tekerlekli engelli bir arkadaşları için aldıkları akülü sandalye, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban tarafından engelli öğrenciye takdim edildi. Program, Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilerin sunulması ile sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP