24 HAZİRAN SEÇİMLERİ HAYIRLI OLSUN TEMENNİSİ (02-07-2018)

   Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığı’nda yapılırken, Meclis toplantısının açılışında konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, 24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve bölgemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

   Açılış ve yoklama ile başlayan Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısında ilk olarak muhtelif parsellerde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ne ait 3 adet hissenin satışının İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi ile devam etti. Ardından Çerkezköy Belediyesi’ne ait Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 759 ada 2 parselde bulunan arsa ve Veliköy’de bulunan 250 metrekarelik dükkanın ihale ile satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi talebinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonu Furkan Memiş’in 13-16 Temmuz tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon şehrinde yapılacak olan Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonası’na katılacağı belirtilerek, Furkan Memiş’in yok ve konaklama masraflarının Çerkezköy Belediyesi tarafından karşılanması görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

GELİR İDARESİ’NİN TALEBİ KARARA BAĞLANACAK

   Ardından Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 446 1 parselde yapacağı Çerkezköy Vergi Dairesi inşaatı için Çerkezköy Belediyesi’ne ait 189 metrekare ilave yer talebi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken, bu gündem maddesi ile ilgili Meclise bilgi veren Belediye Başkanımız Vahap Akay, 189 metrekare yere karşılık, Çerkezköy Belediyesi’nin Vergi Dairesi’ne olan borcundan yerin bedeli kadar mahsuplaşılmasının yerinde olacağını belirtti. Bu öneri Belediye Meclis Üyeleri tarafından da yerinde bulunuldu.

İKİNCİ OTURUM ÇARŞAMBA GÜNÜ

   Gündemin son maddesin de ise Meclis gündemine sonradan ilave edilen Mahalli İdareler Hizmet derneği tarafından 6-11 Ağustos tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek seminere bazı Belediye Meclis Üyelerinin katılım talebi görüşülerek, bu talep oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Temmuz ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere Çarşamba günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP