21 FARKLI NOKTADA BESLEME İSTASYONLARI OLUŞTURULDU (19-01-2021)

   Kentimiz genelinde Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından tüm sevimli dostlarımız için mama desteği çalışmalarımız devam ediyor.

   Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, kentimizdeki sevimli dostlarımız için besleme istasyonlarının sayısı arttırıldı.

PERİYODİK OLARAK MAMA TAKVİYESİ YAPIYORUZ

   Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kentimiz genelinde tespit edilen 21 farklı noktaya hayatı paylaştığımız sokak hayvanlarımız için beslenme istasyonları monte edildi. Sokak hayvanlarımızın, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde aşılarının ve bakımlarının yapıldığını, sonrasında da kanunlar gereği alındıkları yerlere bırakıldıklarını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Sevimli dostlarımız için kentimizin 21 farklı noktasında besleme istasyonları oluşturduk. Bu besleme istasyonlarımıza da periyodik olarak mama takviyesi yapıyoruz” diye konuştu.

SAHİP ÇIKALIM

   Bazı noktalarda besleme istasyonlarına zarar verildiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Vatandaşlarımızdan minik dostlarımız için oluşturduğumuz besleme istasyonlarını koruyup kollamalarını istiyoruz” diyerek, ihtiyaç olması halinde farklı noktalara da besleme istasyonu monte edilebileceğini ifade etti. İlerleyen günlerde besleme istasyonu sayısını daha da arttıracaklarını kaydeden Başkanımız Akay, “Ayrıca Çerkezköy Gönüllü Arama Kurtarma ekiplerince hazırlanan besleme kapılarını da tespit edeceğimiz uygun noktalara monte edeceğiz” dedi.

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için vatandaşlarımız da evlerinin önüne bir kap mama ve su koyarak destek olabilirler. Ayrıca araçlarımızı çalıştırmadan önce de, altında olması muhtemel minik dostlarımızın zarar görmemesi için kaputa vurmayı unutmayalım" ifadelerini kullandı.

İŞTE BESLEME İSTASYONLARIMIZ

   Bağlık Mahallemizde Efe Sokak’ta Belediye Tandır Fırını yanında, Muhtarlık Binası yanında ve Bağlık Mahalle ve Taziye Evi Tandır Fırını önünde; Cumhuriyet Mahallemizde Park ve Bahçeler Müdürlüğü yanında, Sağlık Ocağı girişi duvar önünde, Ay Işığı Sitesi yanında elektrik trafosu önünde ve Forest City-2 Sitesi Tomurcuk Anaokulu karşısında; Fatih Mahallemizde Ambardere Mevki Çözüm Akademi Okulları giriş kapısı yanında, Adliye Otoparkı elektrik trafosu arkasında ve Baki Sokak’ta Alparslan Türkeş Parkı yanında; Fevzipaşa Mahallemizde Namık Kemal Bulvarı Tır Garajı karşısında; Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemizde Güven Sokak Kapalı Otopark Alanı araç girişi yanında, Şehit Doğan Çabuk Sokak Çocuk Parkı arkasında ve Dalyan Sokak Zabıta Noktası yanında; Gazi Osman Paşa Mahallemizde Fatih Caddesi Fatih Kavşağı Parkı yanındaki trafo önünde ve Sayar Sokak’ta Çocuk Parkı yanındaki trafo önünde; İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’ta Recep Arif Gabralı İlkokulu karşısında çocuk parkı girişinde ve TESKİ Su Deposu yanında; Kızılpınar Mahallemizde Kocameşe Piknik Alanı girişinde; Yıldırım Beyazıt Mahallemizde Kumlugeçit Emlak Konutları arkasında Baran Sokak’taki elektrik trafosu yanında ve Sanayi Bulvarı Altınyıldız Fabrikası karşısındaki trafo yanında…

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP