2 BİN 398 HEMŞEHRİMİZİ DAHA ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ’NE GÖTÜRDÜK (14-05-2018)

   Çerkezköy Belediyesi’nin ‘Çerkezköy Tarihi İle Buluşuyor’ sloganı ile bu yıl 4.’sünü düzenlediği Çanakkale Şehitliği Gezileri tamamlandı. 31 Mart Cumartesi günü başlayan Çanakkale Şehitliği Gezilerimize toplam 2 bin 398 hemşerimiz katıldı

ÇERKEZKÖY TARİHİ İLE BU YIL DA BULUŞTU

   ‘Çerkezköy Tarihiyle Buluşuyor’ sloganı ile bu yıl 4.’sü düzenlenen Çanakkale Şehitliği Gezilerimize toplam 2 bin 398 hemşerimizin katıldığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Tarihimizde çok önemli bir yeri olan ve 250 bin vatan evladının şehit olduğu tarihi yarımadayı Çerkezköy’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın görmesini, bu eşsiz zaferin nasıl kazanıldığını idrak etmesini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizin hangi şartlar altında düşmana ‘Dur’ dediğini, Türk Askeri’nin Çanakkale’yi ve bu aziz vatan topraklarını nasıl geçilmez yaptığını yerinde görmek için bu yıl 4.’sünü düzenlediğimiz Çanakkale Şehitliği Gezilerimiz tamamlandı. 31 Mart Cumartesi günü başlayan ve 13 Mayıs Pazar günü sona eren gezilerimize toplam 2 bin 398 vatandaşımız katıldı” dedi.

İKİ GÜN İLE BAŞLAYAN GEZİLERİMİZ

YOĞUN TALEP ÜZERİNE 4 GÜNE ÇIKTI

   31 Mart Cumartesi günü başlayan Çanakkale Şehitliği Gezilerinin 13 Mayıs Pazar günü sona erdiğini ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İlk etapta Cumartesi ve Pazar günleri ile başlayan gezilerimiz vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda daha sonra haftanın 4 günü, 3 otobüsümüz ile devam etti. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olarak devam eden gezilerimize toplam 2 bin 398 Çerkezköylü hemşerimiz katılırken; gezilerimize katılan hemşerilerimiz bir milletin yokluk, sefalet, imkansızlıklar içinde varoluş mücadelesi verdiği tarihi Gelibolu Yarımadası’nı görme, gezme ve eşsiz kahramanlıkların yaşandığı topraklarda aziz şehitlerimizin ruhuna dua etme imkanı buldular ” ifadelerini kullandı.

REHBER EŞLİĞİNDE TARİHİ YARIMADA GEZİLDİ

   Haftanın 4 günü düzenlenen Çanakkale Şehitliği Gezilerimizin sabah saat 06.00’da Belediye Hizmet Binamız önünden başladığını, geziye katılan vatandaşlarımıza kumanya dağıtıldığını ve kafilenin saat 10.00 sularında Eceabat’a ulaşarak, tarihi yarımada gezisine rehber eşliğinde başladığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bir ulusun varoluş, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin verildiği, yedi düvelin bir araya gelip te geçemediği, her karışının kanla, gözyaşı ile sulandığı Çanakkale Şehitliği gezildikten sonra geziye katılan otobüslerin saat 17.00 sularında tekrar Çerkezköy’e dönmek üzere hareket etti” dedi.

İSTANBUL VE EDİRNE GEZİLERİMİZ BAŞLIYOR

   Çerkezköy Belediyesi’nin Kültür Gezileri kapsamında düzenlediği ücretsiz Çanakkale Şehitliği Gezilerine her yıl Çerkezköy halkının büyük ilgi gösterdiğini ve binlerce Çerkezköylünün ulusal bağımsızlık mücadelemizin temel taşlarından biri olan ve her karışı şehit kanları ile sulanmış aziz vatan topraklarını gördüğünü, Mehmetçiğimizin düşmana nasıl ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’ dediğine yerinde şahit olduğunu belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çanakkale Şehitliği gezilerimize katılan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kültür Gezilerimiz Çanakkale Şehitliği’nin ardından Ramazan ayı boyunca İstanbul ve Edirne gezileri ile devam edecek. Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan Ramazan Kültür Gezilerine Çerkezköylü hemşerilerim katılabilirler” açıklamasında bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP