19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI'NI KUTLUYORUZ (19-05-2017)

   19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük bir coşku ile kutluyoruz.

   Çerkezköy'deki kutlamalar saat 10.00'da Belediye Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Hüseyin Gümüş’ün çelenk koyması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk töreninin ardından kutlamalar Çerkezköy Büyükşehir Belediyesi Kapalı Otopark üzerinde devam etti.

YARIŞMALARDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

   Güven Sokak’ta bulunan Kapalı Otopark üzerindeki tören Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Hüseyin Gümüş’ün günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşma ile başladı. Ardından şiirler okundu ve Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Ritim Grubu gösterisi sahnelendi. Ritim Grubu’nun ardından yine Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin tekvando gösterisinin ardından yine aynı okulun korosu sahne aldı. Kapalı Otopark üzerindeki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin halk oyunları gösterileri ile sona erdi. Kutlamalarda ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı A. Selami Abban, Garnizon Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Belediye Başkanımız Vahap Akay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafından verildi.

GENÇLİK FESTİVALİMİZ 20 MAYIS CUMLARTESİ GÜNÜ

   Kapalı Otopark üzerindeki kutlama programı ile bugünkü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sona ererken, Çerkezköy Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Festivali ise yarın büyük bir coşku ile kutlanacak. Gençlik Festivali yarın saat 13.30’da Belediye önünden 3. Bisiklet Şenliğimize katılacak sporcuların toplanması ve saat 14.00’da Kuşbahçe Mevkii’ne hareket edilmesi ile başlayacak. Bisiklet Şenliğimize katılacak olan sporcuların Kuşbahçe Mevkii’ne ulaşmasının ardından saat 15.00’da Çerkezköy Belediyesi 2. Uçurtma Şenliği başlayacak. Kuşbahçe Mevkii’nde gerçekleşecek şenliklerimize katılan Çerkezköy sakinlerine şenlik alanında ücretsiz uçurtma dağıtılacak ve çeşitli ikramlarda bulunulacak.

GENÇLİK FESTİVALİ GÖKSEL KONSERİ İLE SONA ERECEK

   Bisiklet ve Uçurtma Şenliği’nin ardından Belediyemizin Gençlik Festivali akşam saat 20.00’da Çerkezköy Belediyesi önünden başlayıp, Kapalı Pazar Yeri önüne kadar yapılacak kortej yürüyüşü ile devam ettikten sonra ünlü sanatçı Göksel’in vereceği muhteşem konser ile sona erecek. Yarın gerçekleştirilecek olan Gençlik Festivalimize tüm Çerkezköy halkını davet eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz Gençlik Festivalimize tüm hemşerilerimiz davetlidir. Kuşbahçe Mevkii’nde yapılacak Bisiklet ve Uçurtma Şenliğimize katılmak isteyen vatandaşlarımız için saat 14.30’dan itibaren Çerkezköy Belediyesi önü, Kızılpınar eski Belediye Hizmet Binası önü ve Veliköy eski Belediye Hizmet Binası önünden ücretsiz servisler kaldırılacaktır” dedi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP