15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'NÜ KUTLADIK (15-07-2019)

   15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ

  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, Belediye Başkan Yardımcımız Enver Bayram, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK Başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımız tarafından Çerkezköy Şehitliği ziyaret edilerek, şehitlerimiz ve gazilerimiz için dualar edildi ve mezarlarına karanfil bırakıldı. Ardından Osmanlı Camii’nde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu ve Çerkezköy Belediyesi tarafından etli pilav dağıtıldı.

ANI DEFTERİ AÇILDI

   Daha sonra 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Anı Defteri’ne Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay günün anlam ve önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini yazdı.

‘EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR’ VURGUSU

   “15 Temmuz 2016 yılında bu milletin bağrına saplanmak istenen, kanlı darbe girişiminde bulunan hainlere, Büyük Türk Milleti birlik ve beraberliği ile cevap vermiştir” diye sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Vahap Akay, yazısını” Dün olduğu gibi bugünde darbelerin karşısında dimdik durmaya ve 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' diye haykırmaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedefe durmadan yürümeye devam edeceğiz” diyerek tamamladı.

MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

  Ardından akşam saat 19.45’te Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın da katılımı ile Çerkezköy Kaymakamlığı önünden başlayan ve Çerkezköy Belediyesi önünde son bulan Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile anma programının yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na yürüdüler.

HATİM DUASI YAPILDI

   Cumhuriyet Meydanı’ndaki program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından siyasi partilerin ilçe başkanları ve Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma yaptılar. Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban’ın konuşmasının ardından İlçe Müftü Vekili Mahmut Öztekin tarafından dua okundu. Okunan duanın ardından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çeşitli etkinlikler ile ve 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP